Последние добавленные статьи

Пневматический гвоздодер - это строительный инструмент, который использует сжатый...
Обустройство любого складского помещения – это очень сложный процесс. Необходимо...
Наверняка многие замечали, что стоимость на профессиональные изделия и бытовые...
Ландшафтный дизайн – это комплекс самых разнообразных решений, направленных на то,...
Находясь в замкнутом пространстве, человек начинает чувствовать себя некомфортно, а...

Аудиторська перевірка кадрів

Кадровий аудит організації - це перевірка документації компанії, яка належить до кадрового обліку для виявлення невідповідностей в ній. Проводиться перевірка наявності кадрових документів та їх експертиза.

Може виникнути питання «Як співвідносяться кадровий консалтинг і аудит?». Начебто і то, і то - це допомога кадровій службі у вирішенні питань, пов'язаних із застосуванням трудового законодавства. Але кадровий консалтинг організації, на відміну від аудиту кадрових документів, як правило, не передбачає перевірку наявної документації. По суті, кадровий консалтинг - це відповіді на питання з відповідних тем. Кадровий аудит не скасовує кадровий консалтинг. Часто навіть, навпаки. На додаток до послуги кадрового аудиту йде послуга кадрового консалтингу. Бiльш детально тут https://audit-invest.com.ua/staff.

Кадрову документацію можна перевірити в повному обсязі або вибірково.

 

Повний аудит - це перевірка всіх кадрових документів і в повному обсязі. Результатом такої перевірки є: виявлення всіх порушень і неточностей і детальні рекомендації щодо їх усунення.

Вибірковий аудит - це перевірка кадрових документів високої зони ризику і документів, в яких найбільш часто виникають порушення. Така перевірка дає загальне уявлення про стан кадрового обліку і допомагає визначити зони ризику на які потрібно приділити більше уваги при веденні кадрової документації. До сегментам підвищеного ризику, наприклад, відносяться: оформлення трудових відносин з іноземними громадянами, укладення договорів про матеріальну відповідальність, оформлення документів з охорони праці, порядок розрахунків з працівниками і т.д.

 

Проведення аудиту кадрової документації може бути організовано власними силами організації (внутрішній аудит) або за допомогою сторонньої організації (зовнішній).

Внутрішній аудит як правило актуальне для невеликих організацій, в яких обсяг кадрової документації не великий. Такий аудит може провести співробітник компанії, який добре орієнтується в трудовому законодавстві і у якого є навик оформлення кадрових документів. Це може бути юрист або начальник відділу кадрів.

 

За результатами внутрішнього аудиту може не оформлятися ніякого звіту, а виявлені порушення виправляються в робочому режимі.

Зовнішній аудит передбачає запрошення сторонніх компаній, що спеціалізуються на таких перевірках. Ніяких ліцензій (як, наприклад, це потрібно для проведення обов'язкового аудиту) виконавці мати не зобов'язані. При такому проведенні аудиту буде погляд з боку на кадрову документацію, що важливо. Перевіряючі складуть звіт про виявлені порушення. Дадуть вартісну оцінку порушень (розмір штрафних санкцій), а також рекомендації щодо усунення порушень та запобігання їм у майбутньому.

Просмотров: 296

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Выезжающий Адсенс