Последние добавленные статьи

В данной статье мы рассмотрим одно из наиболее широко используемых механических...
Купить права - это необычное предложение, о котором многие люди могут быть не...
Искусство обработки материалов - это древняя практика, которая с успехом применяется...
Энергообъекты https://gktess.ru/ играют важную роль в нашей современной жизни,...
Сжиженный газ, также известный как ЛНГ (сжиженный природный газ), является одним из...

Застосування і покупка пиломатеріалів: фанера і дсп в Житомирі

Виробництво фанери

Фанера - один з найбільш недорогих і найбільш поширених будівельних матеріалів. Фанера представляє собою кілька багатошарово склеєних між собою рівних листів деревини (як правило використовується непарна кількість аркушів). Сировиною для фанери служать листяні породи дерев: береза, липа, вільха, мають рівномірну і міцну структуру. Також фанеру виготовляють і з хвойних порід дерев (модрини та сосни), але обробка такої деревини складніша технологічно через високий вміст в ній смол. Якщо ви бажаєте вигідно придбати фанеру, ДСП або двп і інші пиломатеріали для свого майбутнього ремонту або будівельних робіт, то переходите на сайт https://zhytomyr.kub.in.ua/pylomaterialy/osb-i-qsb/.

Етапи виробництва фанери:

  1. Вимочування деревини (мета: домогтися єдиної вологості лісоматеріалу), проводиться вручну.
  2. Лущення деревини. Виробляється рівномірний, по всій довжині, зріз шару деревини.
  3. Нарізка готового (за допомогою двохвального подрібнювача) зрізу на заготовки необхідного розміру майбутніх фанерних листів.
  4. Технологічний режим сушіння шпону (багатоповерхова роликовий конструкція здійснює строгий часовий режим сушки)
  5. Сортування листів однакової вологості, нанесення клейового шару (використовується смола і бакелитовая плівка марки Б, клеї на основі фенолформальдегідних смол), багатошарове склеювання. Клеєм намазується кожен парний лист з двох сторін. Якщо виявлено брак на етапі сортування, листи фанери відправляють на вклеювання «латок».
  6. Пресування за допомогою термопресса, формування фанери, надання потрібної форми.
  7. Шліфування й ламінування (покриття складом зі спеціальною смолою для посилення вологостійкості і зносостійкості) матеріалу.
  8. Пакування в пачки після сортування за зовнішнім виглядом і заявленим параметрам.
  9. Фарбування (щоб уникнути розбухання і попадання вологи, використання фарб на основі акрилової). Особлива увага приділяється фарбування торців вироби, що забезпечують вологозахисні властивості.

При виготовленні якісної фанери, згідно ДСТУ та технічним умовам, для збільшення міцності листів кожен наступний шар накладають перпендикулярно по відношенню до нижнього листу вироби. Якщо в фанері парна кількість шарів, то серединні шари розташовують симетрично.

У промисловому виробництві знаходять застосування і гнуті вироби з фанери: при склеюванні її згинають по запропонованим контурам, а потім піддають гарячому пресуванню, отримуючи заготовки для авіа- і суднобудування. При облицюванні готової фанери коркової крихтою, виходить виріб з відмінними звуко- і теплоізоляційними властивостями, широко використовуються в будівництві і в холодильних пристроях.

Однак, виробництво фанери окремих видів може здійснюватися по кілька іншою схемою, з використанням спеціальних верстатів і з методом компоновки шарів особливим способом.
Наприклад, при формуванні листів декоративної фанери застосовується конічний лущення вполдерева (в інших випадках - по колу) і використання хвилеподібною нарізки.

Отримання готової, належної якості фанери, процес складний і трудомісткий, що вимагає чіткого дотримання технології на будь-якому з етапів її виробництва. І щоб удома, в яких ми живемо, були не тільки красивими, але і надійними, важливо, щоб вони були побудовані з якісного будівельного матеріалу.

Просмотров: 538

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить