10-prichin-vybrat-sbornyj-zhelezobeton
  1. Сборный бетон -...
kto-takoj-korabelnyj-chendler
Говоря языком непрофессионала, судовой чандлер -...
poryadok-polucheniya-shtrikhovykh-kodov
Беспроводной сканер штрих кода Никому не...

Последние добавленные статьи

Познавательные преимущества творческого самовыражения многочисленны. Они помогают...
  1. Сборный бетон - это КОМФОРТНЫЙ Материал обладает внутренними свойствами...
Говоря языком непрофессионала, судовой чандлер - это человек (или иногда группа /...
Нержавеющая сталь всегда высоко ценится: как в прямом, так и переносном смыслах. Во...
Ренуарт – это компания, которая занимается производством крайне важных изделий –...

Охорона праці на підприємстві

 

Охорона праці - це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і профілактичних-лікувальних заходів і засобів, які спрямовані на збереження життя, здоров'я і працездатності людини в процесі робочої діяльності.

 

В відповідність до вимог Кодексу законів про працю на всіх фірмах, в установах, організаціях робляться безпечні і не шкідливі умови праці. Забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці покладається на господаря або уповноважений ним орган.

Умови праці на робочому місці, безпеку тих. процесів, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що застосовуються працівником, і плюс до всього санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам нормативних актів про охорону праці.

Господар або уповноважений ним орган повинен вводити інноваційні засоби техніки безпеки, що попереджають виробничий травматизм, і давати санітарно-гігієнічні умови, що запобігають появі професійних хвороб службовців.

 

Господар або уповноважений ним орган не має права вимагати від працівника виконання роботи, поєднаної з явною небезпекою для життя, і плюс до всього в умовах, які не відповідають закону про охорону праці. Співробітник має право відмовитися від дорученої роботи, якщо створилася виробнича ситуація, небезпечна для його життя чи здоров'я або людей, які його оточують, і зовнішнього середовища.

 

На господаря або уповноважений ним орган покладається часте проведення інструктажу (навчання) працівників з питань охорони праці, протипожежної охорони.

Працівники, зайняті на роботах з важкими і шкідливими умовами праці, безоплатно забезпечуються лікувально-профілактичним харчуванням, молоком або рівнозначними харчовими продуктами, газованою солоною водою, мають право на оплачувані перерви санітарно-оздоровчого призначення, зменшення тривалості часу роботи, додаткова оплачувана відпустка, пільгову пенсію , зарплату в дуже високому розмірі та інші пільги і компенсації, що надаються в порядку, визначеному законодавством.

Служба охорони праці на підприємстві повинна забезпечити підрозділи нормативно-правовими актами з охорони праці, що діють в межах підприємства, посібниками, навчальними матеріалами з цих питань; організовувати роботу кабінету з охорони праці, засідання, семінари  і інші заходи з цих питань, та проводить заходи навчань спiвробiтникiв http://budenergoatom.com.ua/ua.

Однією з дуже важливих призначень, які покладаються на службу охорони праці вважається участь в розслідуванні нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві. Також майстри з охорони праці беруть участь у створенні санітарно-гігієнічної характеристики місць для роботи службовців, які проходять дослідження щодо профзахворювань; проведенні внутрішнього аудиту охорони праці та атестації місць для роботи на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці; створення переліків професій і посад, згідно з якими працівники повинні пройти обов'язкові первинні і періодичні медогляди; організації навчання з питань охорони праці та   роботі комісії з перевірки знань з цих питань.
 

Просмотров: 339